محصولات ما

1- مقوای پشت طوسی (Grey Back Paperboard) نوعی کاغذ ضخیم می باشد با گرماژ هاي متنوع كه يك طرف آن سفيد و طرف دیگر، طوسی، که کابردهای بسیاری در صنایع بسته بندی و … دارد.
مقوای پشت طوسی دوبلکس از ورقه های مقوا بصورت دو لایه تهیه میشود و بطور طبیعی این دو لایه با صفحه های مخصوص مرطوب به همدیگر چسبانده میشود . مقوا یک نوع کاغذ با ضخامت بیشتر می باشد.
مقوا خصوصیات بهتری نسبت به کاغذ دارد از قبیل تا شدن بهتر و محکم تر بودن، مقوا براحتی بریده و فرم داده می شود.
مقوای پشت طوسی موجود کره ای، چینی و ایرانی با برندهای معتبر می باشد. مقوای پشت طوسی کره ای شامل برندهای اسبی، هانسول، اژدها، ببری و پاندا می باشد.
خصوصیات:
• سختی یا نرمی زیاد (با توجه به نوع گرماژ آن)
• شفافیت
• قابلیت چاپ بالا
• معمولا روی آن سفید و پشت آن طوسی است
• در پالت و در لایه فیلم های پلاستیکی بسته بندی میشود
• بسته بندی آن معمولا بصورت رول و شیت ( ورق) میباشد .
مقوای پشت طوسی که استفاده از آنها به خصوص در بسته بندی محصولات معمول می باشد از نوع بازیافتی بوده و نظر به بازیافتی بودن آنها و حساسیت های موجود دررابطه با نوع کاربری آنها استفاده از آنها در بسته بندی های دارویی و غذایی از لحاظ قانونی ممنوع می باشد . با این وجود متاسفانه در برخی صنایع غذایی نظیر بسته بندی بستنی های لیتری و … نیز کماکان مورد استفاده قرار می گیرند .

 

2- ایندربرد یکی از پر مصرف ترین مقوا ها در صنعت بسته بندی محصولات به شمار می رود.
مقوایی سفید رنگ که از آن به عنوان مقوای بهداشتی یاد می شود و به دلیل بافت خوبی که دارد برای بسته بندی محصولات خصوصا بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. این مقوا به دلیل قیمت و سختی مناسبی که دارد، در صنعت بسته بندی کاربرد زیادی دارد و برای بسته بندی مواد غذایی، دارویی و پزشکی و آرایشی_بهداشتی پر استفاده است. سختی مقوا از این جهت برای شرکت های بسته بندی اهمیت دارد که زمانی که شما آن را در دستگاه قرار می دهید و روی آن چاپ انجام می دهید، مشکلی در حین چاپ به وجود نیاید. مقوا باید مقاومت مناسبی داشته باشد تا در حین پر کردن بسته بندی، شکل بسته بندی تغییر نکند.یکی دیگر از خاصیت های این مقوا که باعث شده در صنعت بسته بندی مورد استقبال قرار گیرد و به جای مقوای پشت طوسی استفاده شود، صاف بودن آن است. صاف بودن یک مقوا باعث می شود چاپ روی آن راحت تر انجام شود و کیفیت چاپ روی آن بهتر باشد و پوشش جوهر روی آن تمیز و بدون مشکل باشد.

این مقوا مانند تمام مقواهای موجود در بازار، گرماژ های متفاوت و سایز های مختلفی دارد و هرچه لایه مقوایی که استفاده می شود ضخیم تر باشد، درجه مرغوبیت آن بیشتر است. و گرماژ های پر کاربرد برای بسته بندی محصولات، 250، 275، 300، 350، و 400 گرم است.
این مقوا، قسمت های مغز و اصلی آن از مواد بازیافتی تولید می شود و به همین دلیل برای محیط زیست و چرخه طبیعت مناسب است.با وجود دولایه نازک در طرفین مقوا از مواد اولیه غیر بازیافتی قابل استفاده در صنایع مواد غذایی و دارویی می باشد.علاوه بر ویژگی هایی که ذکر شد، این مقوا دانسیته جرمی بالایی هم دارد و به این معناست که قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و بدون شکستن یا ترک خوردن، خم می شود و جعبه هایی که با این مقوا تولید می شود، نسبت به سایر مقوا ها از استحکام بیشتری برخوردار است